تائورین

تائورین (taurine ) یک آمینواسید غیرضروری است که در بافت های عضلانی و بافت های عصبی قرار دارد.
شناسه کالا در انبار: 107-35-7
تماس برای قیمت

معرفی مکمل تائورین

تائورین (taurine ) یک آمینواسید غیرضروری است که در بافت های عضلانی و بافت های عصبی قرار دارد. چون بدن قادر به ساخت تورین است نیازی به مصرف مستقیم آن وجود ندارد (حداقل برای فعالیت های فیزیکی عادی ) . تورین آمینواسیدی که می تواند عضلات را در مقابل آسیب های حاصل از تمرین یا رادیکال های آزاد محافظت کند. این آمینو اسید در بدن کاربردهای گوناگونی از جمله افزایش مقدار سلول ها، تسریع روند ریکاوری عضلات بین جلسات تمرین  دارد.

تائورین از متیونین و سیستیین ساخته می شود. این ماده در بدن به شکل یک آمینو اسید آزاد و یا جزیی از یک پتید ساده موجود در پلاکت ها و صفرا، پدید می آید و توسط اسید صفراوی به تاروکلیک اسید، تبدیل می شود.

این آمینو اسید به عنوان یک واحد پروتیینی سیستماتیک تلقی نمی شود اما وجود آن در فرایند تبدیل پروتیین ها بسیار ضروری می باشد. بدن انسان به طور طبیعی مقدار کمی تورین تولید می کند اما این مقدار به ویژه برای جوانان، افراد در حال رشد و نیز افراد پرتحرک کافی نیست.


مکانیسم اثر تائورین

بعد از گلوتامین ،تائورین فراوانترین آمینو اسید در بافت عضلانی است.(جالب توجه تر اینکه این آمینو اسید جزیی از بافت عضلانی نمی باشد-این ماده اساسا در درون سلول ماهیچه ای وجود دارد).تائورین به عنوان یک تقلید کننده انسولین عمل می نماید که بدان معنی است که این ماده می تواند متابولیسم گلوکز و آمینواسید ها را ارتقاء دهد و نقش مهمی را در حجیم شدن سلول ایفا می نماید بنابراین این مکمل می تواند متابولیسم پروتئین را ارتقا ء دهد . تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف روزانه تائورین در ورزشکاران می تواند به کاهش تجزیه پروتئین کمک کند و همینطور شواهد کاهش ۲۰% ماده ای به نام ۳- متیل هستیدین را نشان می دهد که محصول ناشی از تجزیه ماهیچه ای است.

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
شماره محصول107-35-7
مترادف2-aminoethanesulfonic acid
فرمولC2H7NO3S
وزن مولکولی125.15 g/mol
برچسب های محصول