ایندول 3-کاربینول

سبزیجات برکلی، کلم و گل کالم ماده شمیایی به نام ایندول-3-کاربینول در خود دارند
شناسه کالا در انبار: 700-06-1
تماس برای قیمت

سبزیجات برکلی، کلم و گل کالم ماده شمیایی به نام ایندول-3-کاربینول در خود دارند که میتواند از طریق تبدیل هورمون استروژن سرطان زا به یک عنصر حفاظتی با سرطان سینه مبارزه کند.

ایندول-۳-کاربینول در انواع سبزیجات چلیپائی (مانند کلم) وجود دارد و از هضم آن دی‌ایندولیل‌متان پدید می‌آید. خواص مفید منسوب به این نوع سبزیجات، تا حدی بخاطر تولید دی‌ایندولیل‌متان است. این ماده در دنیا به صورت مکمل های غذایی قابل تهیه است.

 

ایندول-۳-کاربینول در اثر تجزیه گلوکوزینولات گلوکوبراسیسین تولید می شود  که می توان آن را در سطح نسبتاً بالایی در سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکلی ، کلم ، گل کلم ، جوانه بروکسل ، سبزیجات و کلم پیچ ، یافت . همچنین در مکمل های غذایی موجود است. 

ایندول-۳- کاربینول موضوع تحقیقات پزشکی پزشکی در مورد خواص احتمالی ضدسرطان  ، اثرات آنتی اکسیدانی و ضد آتروژنیک است. تحقیقات در مورد ایندول-3-کاربینول در درجه اول با استفاده از حیوانات آزمایشگاهی و سلولهای کشت شده انجام شده است.  مطالعات انسانی محدود و یا بی نتیجه بوده‌اند. یک بررسی اخیر از ادبیات تحقیقات زیست پزشکی نشان داد که "شواهدی از ارتباط معکوس بین مصرف سبزیجات چلیپایی و سرطان پستان یا پروستات در انسان محدود و نتایج ناسازگار بوده اند" و " آزمایش های کنترل شده تصادفی بزرگتر مورد نیاز است" برای تعیین اینکه آیا مکمل‌های ایندول-۳-کاربینول دارای فواید سلامتی هستند یا خیر. 

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
شماره محصول700-06-1
مترادف3-Indolylcarbinol, 3-Indolemethanol
فرمولC9H9NO
وزن مولکولی147.17
برچسب های محصول