فیستین

تحقیق جدید نشان می دهد ماده طبیعی «فیستین» که به طور طبیعی در میوه ها و سبزیجات وجود دارد، می تواند به طول عمر بیشتر افراد کمک کند.
شناسه کالا در انبار: 345909-34-4
تماس برای قیمت

تحقیق جدید نشان می دهد ماده طبیعی «فیستین» که به طور طبیعی در میوه ها و سبزیجات وجود دارد، می تواند به طول عمر بیشتر افراد کمک کند.

فیستین از اعضای خانواده فلاوونوئیدهاست، دارای خواص ضدسرطانی بوده و رادیکال های آزاد را از بین می برد. همچنین دارای خواص ضدالتهابی و نوروتروفیک است که به رشد بافت عصبی کمک می کند. به گفته محققان، فیستین موجب کاهش سلول های آسیب دیده شده و طول عمر را افزایش داده و سلامت را بهبود می بخشد. خیار، توت فرنگی، سیب، خرمالو، انگور و پیاز از جمله منابع حاوی این ترکیب طبیعی هستند.

توت فرنگی دارای بالاترین میزان فیستین است. توت فرنگی مملو از ترکیباتی است که با فشار اکسایشی و التهاب مقابله کرده و به پیشگیری از بیماری کمک می کند. فلاوونوئیهای موسوم به آنتوسیانین ها و آنتی اکسیدان های موجود در توت فرنگی به پیشگیری از تشکیل کلسترول بد LDL که می تواند موجب گرفتگی عروق شود هم کمک می کند. ویتامین C موجود در توت فرنگی هم به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. فیستین موجود در توت فرنگی با تحریک مسیرهای سیگنال دهی به تقویت حافظه کمک می کند. به گفته محققان خوردن ۲ وعده توت فرنگی یا بیشتر در هفته می تواند روند زوال عقل را در زنان مسن به تاخیر اندازد.

به گفته محققان، فیستین موجود در خیار از اختلال پیشرونده در حافظه و یادگیری در موش ها پیشگیری کرد. خیار حاوی گروهی از لیگنان هاست که با کاهش ریسک ابتلا به سرطان مرتبط هستند.

فيستين: ترکيبي طبيعي عليه پيري

مطالعه اي که در سال 2018 در دانشگاه مينه سوتا انجام شد، نشان داد فيستين از خواص ضد پيري سود مي برد. پل رابينز و لورا نيدرنهوف، پژوهشگران دانشگاه مينه سوتا آزمايشاتي را روي موش هاي پير که با پلي فنول هاي فلاونوئيدي تغذيه مي شدند، انجام دادند. از ميان فلاونوئيدهاي آزمايش شده، فيستين قوي‌ترين نمونه با بهترين نتايج بود. پژوهشگران دريافتند که فيستين به واسطه کاهش سلول هاي آسيب ديده در بدن از پتانسيل بهبود سلامت کلي و افزايش طول عمر برخوردار است. در شرايطي که اين آزمايش با حضور سوژه هاي حيواني انجام شد، پژوهشگران به اين نکته اشاره داشتند که نتايجي مشابه را مي توان براي انسان نيز در نظر گرفت.

فيستين چگونه بر بدن تاثير مي گذارد؟ 

با افزايش سن، ميزان سلول هاي آسيب ديده در بدن افزايش مي يابد. سن نقشي بسيار مهم در اين زمينه ايفا مي کند زيرا هر چه جوان‌تر باشيد، سيستم ايمني سالم‌تر بوده و در مديريت و نابودي سلول هاي آسيب ديده بهتر عمل مي کند. با افزايش سن، توانايي سيستم ايمني براي مقابله با سلول هاي آسيب ديده و پير نيز کاهش مي يابد که به انباشت، افزايش غير عادي، و در نهايت تخريب بافت منجر مي شود. اين شرايط مي تواند احتمال ابتلا به بيماري هاي مرگبار، مانند سرطان، را افزايش دهد. فيستين به کاهش بار سلول هاي آسيب ديده کمک مي کند و سلامت کلي و طول عمر انسان را افزايش مي دهد. در نتيجه افزودن اين فلاونوئيد به رژيم غذايي بسيار مهم است.
«فيستين»؛ راه حلي براي مقابله با پيري

از کجا فيستين دريافت کنيم؟

فيستين به واسطه آثار تقويت کننده سلامت خود از جمله پيشگيري از سرطان، شناخته شده است. اين ترکيب طبيعي در بسياري از ميوه ها و سبزي ها يافت مي شود و از جمله منابع غذايي براي اين فلاونوئيد کليدي مي توان به توت فرنگي، خيار، انگور، سيب اشاره کرد. در ادامه با برخي از بهترين منابع غذايي براي فيستين بيشتر آشنا مي شويم.

توت فرنگي

توت فرنگي از ما در برابر انحطاط مغز محافظت کرده و از بيماري هاي عصبي جدي، مانند آلزايمر، پيشگيري مي کند. توت فرنگي را به اشکال مختلف مي توانيد به رژيم غذايي خود اضافه کنيد.

سيب

سيب يک ميوه بسيار مغذي است که مي تواند به افزايش ظرفيت ريه ها کمک کند. از سيب مي توانيد براي تهيه پاي سيب، پنکيک، سالاد ميوه و غيره استفاده کنيد.

خرمالو

خرمالو از ظاهري شبيه به گوجه فرنگي برخوردار است. اين ميوه به واسطه تاثيرگذاري خود در بهبود گوارش و همچنين ويژگي هاي آنتي اکسيداني شناخته شده است.

ريشه نيلوفر آبي

ريشه نيلوفر آبي به واسطه بافت ترد و مزه شيرين خود شناخته شده است. مصرف اين محصول از احتباس آب در بدن جلوگيري کرده و به تنظيم فشار خون نيز کمک مي کند.

پياز

پياز يکي از مواد غذايي پر مصرف در جهان است که مي تواند به کاهش کلسترول بد و تري گليسريد و همچنين حل کردن لخته هاي خون کمک کند.

انگور

انگور ميوه اي بسيار مغذي است و مي تواند به محافظت از قلب و پيشگيري از ديابت کمک کند.

خيار

خيار يکي از مواد تشکيل اصلي در انواع مختلف سالاد است و مي تواند به بهبود سلامت پوست و مو کمک کند. استفاده از آب خيار نيز براي حفظ شادابي و جواني پوست مفيد است. اين محصول به پيشگيري از سرطان نيز کمک مي کند.

انبه

انبه يک ميوه گرمسيري است که به تقويت سيستم ايمني و افزايش گلبول هاي قرمز خون کمک مي کند. افزون بر اين، انبه به بهبود شرايط پوست، تقويت سلامت روده، و کاهش کلسترول بد کمک مي کند.
محققان دريافتند ماده «فيستين»، که به طورطبيعي عامل رنگ دهي در ميوه ها و سبزيجات است، مي تواند روند پيري را کُند نمايد.

 

داشتن سبک زندگي سالم و رژيم غذايي خوب و ورزش مي تواند در حفظ سلامت قلب و ساير اعضاي بدن، پوست، مو و حتي شادابي مغز موثر باشد.

تحقيق جديد نشان مي دهد ماده طبيعي «فيستين» که به طور طبيعي در ميوه ها و سبزيجات وجود دارد، مي تواند به طول عمر بيشتر افراد کمک کند.

فيستين از اعضاي خانواده فلاوونوئيدهاست، داراي خواص ضدسرطاني بوده و راديکال هاي آزاد را از بين مي برد. همچنين داراي خواص ضدالتهابي و نوروتروفيک است که به رشد بافت عصبي کمک مي کند. به گفته محققان، فيستين موجب کاهش سلول هاي آسيب ديده شده و طول عمر را افزايش داده و سلامت را بهبود مي بخشد.

خيار، توت فرنگي، سيب، خرمالو، انگور و پياز از جمله منابع حاوي اين ترکيب طبيعي هستند.

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
شماره محصول345909-34-4
مترادف5-Deoxyquercetin, Superfustel, Cotinin
فرمولC15H10O6 · xH2O
وزن مولکولی286.24
برچسب های محصول