دی متیل کربنات

دی‌ متیل کربنات (Dimethyl carbonate) با نام اختصاری DMC یک ترکیب شیمیایی با فرمول C3H6O3 است. شکل ظاهری این ترکیب، مایع شفاف است.
شناسه کالا در انبار: 616-38-6
تماس برای قیمت

دی‌ متیل کربنات (Dimethyl carbonate) با نام اختصاری DMC یک ترکیب شیمیایی با فرمول C3H6O3 است. شکل ظاهری این ترکیب، مایع شفاف است.

این ماده می تواند با حلال های آلی مانند الکل، کتون و استر مخلوط شود، اما حلالیت آن در آب کم است.  از دی متیل کربنات میتوان برای تولید کربنات پلی پروپیلن استفاده کرد. همچنین در داروسازی و آفت کش ها و برای تولید سایپروفلوکساسین و کاربادوکس استفاده میشود. DMC و تحقیقات و توسعه مشتقات آن، تبدیل به یکی از پیشرفت های پیشرفته تحقیق و توسعه شیمیایی شده است. به عنوان ساختار مولکولی منحصر به فرد آن نه تنها به عنوان مکانی از متیلسیون دی متیل سولفات واکنشگر به جای فسژن به عنوان عامل مبتنی بر شماره گیری، بلکه ممکن است باعث افزایش مقدار اکتان بنزین و اکسیژن به عنوان افزودنی بنزین شود. علاوه بر این، DMC دارای نرخ تبخیر سریع، سازگاری با سایر ویژگی های خوب است. DMC در دمای اتاق بی رنگ، شفاف، بوی کم، مایع کمی شیرین، نقطه ذوب 49C، جوش 90. 1 و غیر قابل حل در آب است. همچنین یک ماده خام ضروری برای تولید الکترولیت باتری لیتیوم است. به دلیل خاصیت شیمیایی و محیط زیست عالی، DMC به تازگی یک حلال خوب برای پوشش، رنگ، جوهر و چسب است که جایگزین بنزن، زایلن، اتیل استات، بوتیل استات، استون، بوتانون، تولوئن است. این یک جایگزین ایده آل برای مواد سمی مانند فسژن، دی متیل سولفات و متیل کلرا آرژنین است. بنابراین، این یک محصول شیمیایی سبز است.

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
شماره محصول616-38-6
مترادفCarbonic acid dimethyl ester, DMC
فرمول(CH3O)2CO
وزن مولکولی90.08
برچسب های محصول