پیکولینات کروم

یک مطالعه در سال 1989 نشان داد که پیکولینات کروم (III) ممکن است در کاهش وزن و افزایش توده عضلانی کمک کند که منجر به افزایش استفاده از مکمل های مکمل کروم (III) پیکولینات می شود، تحقیقات به طور کلی نشان داده است که حساسیت انسولین را افزایش می دهد یا با طولانی شدن فعالیت خود و یا تنظیم تولید mRNA برای تولید بیشتر گیرنده های انسولین.
شناسه کالا در انبار: 14639-25-9
تماس برای قیمت

پیکولینات کروم (III) یک ترکیب صورتی قرمز است و برای اولین بار در سال 1917 گزارش شد. این محلول در آب بسیار کم است و دارای محلول 600 mM در آب در pH نزدیک به خنثی است.  همانند سایر ترکیبات کروم (III)، نسبتا بی اثر و غیر فعال است، به این معنی که این کمپلکس در شرایط محیطی با ثبات است و دماهای بالا  تجزیه می شود. در pH پایین تر، هیدرولیز کمپلکس  اسید پیکولینیک و Cr+3  هیدرولیز می شود.

پیکولینات کروم (III) یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک مکمل تغذیه ای برای درمان دیابت نوع 2 فروخته می شود و باعث کاهش وزن می شود. این ترکیب ترکیب قرمز رنگ قرمز از کروم (III) و اسید پیکولینیک مشتق شده است.

چاقی از مهم ترین مشکلات حوزه سلامت است که شیوع آن در ایران و جهان رو به افزایش است. بروز بسیاری از بیماری ها به سبب تولید و ترشح آدیپوسیتوکین ها از بافت چربی، با چاقی ارتباط دارند. برخی از مطالعات افزایش سرعت چربی سوزی را به دنبال دریافت مکمل کروم به دلیل اثر تنظیم کنندگی آن بر انسولین نشان داده اند. لذا مطالعه حاضر با هدف بررسی اثر مکمل پیکولینات کرومیوم همراه با 30 دقیقه ورزش هوازی بر وزن، نمایه توده بدنی و دور کمر افراد دچار اضافه وزن و چاق انجام شده است.

 این مطالعه بر روی 100 داوطلب 20-50 ساله با نمایه توده بدنی (BMI) بالاتر از kg/m225 انجام شد. شرکت کنندگان به طور تصادفی به دو گروه مداخله و غیر مداخله تقسیم شدند.گروه مداخله به مدت 3 ماه روزانه µg200 کرومیوم پیکولینات دریافت کرده و 30 دقیقه ورزش هوازی داشتند.

گروه غیرمداخله روزانه تنها 30 دقیقه ورزش هوازی داشتند. قد، وزن و دورکمر شرکت کنندگان پیش و پس از مداخله اندازه گیری شد.

 وزن، نمایه توده بدن و دورکمر در هر دو گروه پس از مداخله به طور معنی دار کاهش یافت. کاهش وزن (001/0˂p) BMI (001/0˂p) و دور کمر (001/0˂p) در گروه مداخله به طور معنی دار بیشتر از گروه غیر مداخله بود.

 در مطالعه حاضر نشان داده شد دریافت مکمل پیکولینات کروم همراه با 30 دقیقه ورزش هوازی سبب کاهش معنی دار در وزن، BMI و دور کمر در افراد دچار اضافه وزن و چاقی شد.

نقش موثر کروم در لاغری: کروم باعث کنترل اشتها می شود ، به خصوص تاثیر زیادی بر میل و ولع نسبت به شیرینی جات دارد. این ماده معدنی باعث حمل پروتئین به محل هایی می شود که بیشتر نیاز است. در واقع این عنصر کمیاب نقش بسیار موثری در متابولیسم چربی ها و قند دارد و سلامت دستگاه قلب و عروق را ارتقا می بخشد. بعضی مطالعات نشان می دهد که مصرف مکمل کروم برای افراد مبتلا به دیابت نوع دو و افراد مقاوم به انسولین مفید است. شواهد نشان می دهد که کروم باعث کاهش سطح گلوکز و افزایش حساسیت نسبت به انسولین می شود. بعضی افراد به منظور افزایش حجم ماهیچه ها و کمک به کاهش وزن از مکمل کروم استفاده می کنند.

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
شماره محصول14639-25-9
مترادفCrPic, Cr(pic)3
فرمولC18H12CrN3O6
وزن مولکولی418.30
برچسب های محصول