درباره پارا آمینو بنزوئیک اسید
پارا آمینوبنزوئیک اسید (PABA) نوعی ماده شیمیایی است که در ویتامین اسید فولیک و همچنین در برخی مواد غذایی از جمله غلات، تخم مرغ، شیر و گوشت یافت می شود. PABA به صورت خوراکی برای بیماری های پوستی از جمله ویتیلیگو، پمفیگوس، درماتومیوزیت، مرفه آ، لنفوبلاستوما کوتیس، بیماری پیرونی و اسکلرودرما مصرف می شود
درباره عصاره چای سبز
تاکنون همه ما و خصوصا افرادی که به سلامتی خود بیشتر اهمیت می‌دهند از چای سبز استفاده کرده‌اند، اما شکل دیگر استفاده از این چای، مصرف عصاره چای سبز است که حالت فشرده آن محسوب می‌شود و قطعا خواص منحصر‌بفرد خود را دارد. در این مقاله چطور را همراهی کنید تا شما را از خواص حیرت‌‌انگیز عصاره چای سبز برای سلامتی و قسمت‌های مختلف بدن آشنا کنیم.
کوآنزیم کیوتن(coq10) چیست و چه مزایایی دارد؟
برخی تحقیقات حاکی از پیشرفت‌های جزئی در عملکرد رگ‌های خونی است که منجر به کاهش فشارخون و بهبود جریان خون شده بود. با این حال، برای تأیید این موضوع، مطالعات بیشتری لازم است. به نظر می‌رسد برای کاهش علائم فیبرومیالژیا بسیار مؤثر است، اما این براساس مطالعات اندکی انجام شده است و برای تأیید این امر تحقیقات بسیار بیشتری لازم است. با این وجود به دلیل تحمل حمله قلبی، مصرف داروهای استاتین، حالت‌های مختلف بیماری و پیری، احتمال کمبود آن وجود دارد.
افزودنی ‌های رنگی در دنیای خوراکی ‌ها
رنگ‌های خوراکی از جمله افزودنی‌های بسیار مهم در غذاها هستند. این افزودنی‌ها به مواد خوراکی ظاهری زیبا می‌بخشند و آن‌ها را قابل پذیرش می‌کنند و در درک ما از طعم، نوع و سالم بودن غذاها نیز اثر دارند.
حلال ها
حلّال (به انگلیسی: Solvent) ماده‌ای است که یک حل شونده را در خود حل می‌کند و باعث ایجاد یک محلول می‌شود. حلال معمولاً یک ماده مایع است اما می‌تواند جامد، گاز یا یک سیال فوق بحرانی باشد. مقدار حل شونده ای که می‌تواند در حجم خاصی از حلال حل شود، با تغییر دما تغییر می‌کند.