آرشیو بلاگ
آمینو اسید
سیدهای آمینو یکان سازنده پروتئین هستند و به دو دسته آمینو اسیدهای ضروروی و غیرضروری تقسیم می‌شوند. آمینو اسیدهای ضرووری را، بدن نمی‌تواند تولید کند و باید از طریق منابغ غذایی کسب کنید. آمینواسیدها نقش پررنگی در بدن و سلامتی دارند. بهترین منابع اسیدهای آمینه ضروری پروتئین های حیوانی مانند گوشت، تخم مرغ و مرغ هستند.
ویتامین چیست و چه انواعی دارد؟
ویتامین نوعی ترکیب طبیعی است که برای بقای حیات به میزان اندکی از آن نیاز داریم. اکثر ویتامین­‌ها باید از طریق غذا به بدن برسد. زیرا یا بدن انسان به اندازه­ کافی ویتامین تولید نمی­‌کند یا اصلا تولید نمی­‌کند. نیاز هر جاندار به ویتامین متفاوت است. مثلا، انسان­‌ها باید ویتامین ث، یا اسید اسکوربیک، مصرف کنند ولی سگ­‌ها خیر. سگ­‌ها می­‌توانند به‌­اندازه­ نیاز خود ویتامین ث تولید کنند ولی انسان‌­ها نمی‌­توانند.
ویتامین دی
یتامین دِ (به انگلیسی: Vitamin D) گروهی از ویتامین‌های محلول در چربی هستند، که باعث افزایش میزان جذب کلسیم، فسفات و منیزیم در روده می‌شوند و از این طریق، بر رشد و استحکام استخوان‌ها کمک می‌کنند.
ویتامین ث
ازآنجاکه غذاها می‌توانند مجموعه‌ای از مواد مغذی و سایر مواد ضروری برای سلامت ما را فراهم کنند، نیازهای تغذیه‌ای باید در درجه اول از طریق غذاها برآورده شوند.غذاهای غنی‌شده و مکمل‌های غذایی زمانی مفید هستند که تأمین نیاز بدن به یک یا چند ماده مغذی به دلایلی غیرممکن باشد (مثلاً در مراحل خاصی از زندگی، مانند بارداری).
آنچه باید درباره ویتامین آ (A) بدانیم
ویتامین A یک ویتامین محلول در چربی است که به طور طبیعی در بسیاری از غذاها وجود دارد. ویتامین‌های محلول در چربی، همراه چربی‌ها جذب و در بافت چربی بدن و کبد ذخیره می‌شوند. ویتامین A برای بینایی، سیستم ایمنی بدن و تولید مثل مهم است. ویتامین A همچنین به عملکرد طبیعی قلب، ریه‌ها، کلیه‌ها و سایر اندام‌ها کمک می‌کند.