آپی ژنین

دوکسوروبیسین در درمان بدخیمی­هایی شامل لنفوما، لوکمیا و سرطان پستان استفاده می­شود. سمیت قلبی، عارضه جانبی اصلی این دارو است.
شناسه کالا در انبار: 520-36-5
تماس برای قیمت

 دوکسوروبیسین در درمان بدخیمی­هایی شامل لنفوما، لوکمیا و سرطان پستان استفاده می­شود. سمیت قلبی، عارضه جانبی اصلی این دارو است. آپی­ژنین یک فلاونوئید دارای خواص آنتی­اکسیدانی، ضد التهابی و ضد توموری است. هدف این مطالعه بررسی اثرات آپی­ژنین بر سمیت قلبی ناشی از دوکسوروبیسین است.

 آپی­ژنین مانع افزایش LDH و CK-MB، جلوگیری از کاهش میزان EF و FS و بهبود تغییرات بافتی قلب شده و باعث کاهش آسیب ناشی از سمیت قلبی توسط دوکسوروبیسین می گردد.

اپی ژنین ماده اصلی در برخی گیاهان از جمله بابونه و کرفس می باشد  نتایج به دست آمده از تحقیقی نشان داد در خصوص بهبود حافظه بسیار چشم گیر بود. به طوری که درموش های مدل آلزایمری توانست اختلال حافظه را تقریبا به حد نرمال برگرداند. این ماده اگر چه به عنوان یک آنتی اکسیدان و حفاظت کننده سلول های مغزی نتوانست ۱۰۰ درصد عمل کند ولی اثر آن بر روی حافظه بسیار چشم گیر تر بوده که احتمالا حافظه را از طریق مسیر های سیناپسی جدید بهبود بخشیده است.

پیشنهاد می شود به دلیل ایمن بودن اپی ژنین، در بیماران آلزایمری خصوصا مراحل اولیه استفاده شده و اثرات آن برحافظه بررسی شود.

چای بابونه یک نوشیدنی محبوب و سنتی است که از گذشته‌های دور برای بسیاری از مشکلات بدن و حتی زیبایی استفاده می‌شود. امروزه تحقیقاتی که اثرات مفید آن برای کنترل بیماری‌ها از جمله سرطان و دیابت را نشان می‌‌‌دهند در حال افزایش است. بابونه گیاهی ست که از گلهای گلدار خانواده Asteraceae مشتق می‌شود. این گیاه قرنهاست که به عنوان یک درمان طبیعی برای بسیاری از مشکلات سلامتی مصرف می‌شده است. برای ایجاد چای بابونه گلهای بابونه خشک می‌شوند و سپس در آب گرم دم داده می‌شوند.

بسیاری از افراد از چای بابونه به عنوان یک جایگزین بدون کافئین برای چای سیاه یا سبز بخاطر طعم شیرین و خوب آن استفاده می‌کنند. بعضی نیز از آن به عنوان یک مکمل برای درمانهای خانگی استفاده می‌کنند اما در واقع نباید آن را جایگزین درمانهای پزشکی به هنگام بیماریهای شدید کرد.

قدرت چای بابونه بر حسب میزان بابونه و کیفیت آن متفاوت است. چایهای قویتر احتمال دارد که باعث عوارض جانبی بیشتر در افرادی که نسبت به آنها حساس هستند، بشود. در نتیجه بهتر است که با دوز پایین شروع کنید و به آرامی با دوزهای بالاتر کار کنید.

بابونه حاوی مواد شیمیایی است که فلاونوئید هستند. این فلاونوئیدها نوعی از مواد مغذی موجود در بسیاری از گیاهان هستند و نقش عمده‌ای در اثرات درمانی بابونه دارند. محققان هنوز مطمئن نیستند که چه مواد شیمیایی دیگری در بابونه به طور خاص وجود دارند و چه منافعی دارند.

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
شماره محصول520-36-5
فرمولC15H10O5
وزن مولکولی270.240 gmol−1
مترادفSpigenin, Apigenol, Chamomile, 5,7-Dihydroxy-2-(4-hydroxyphenyl)-4-benzopyrone, 4′,5,7-Trihydroxyflavone
برچسب های محصول