ویتامین K1

ویتامین K1 یکی از انواع ویتامین K است که نقش مهمی در فرآیند لخته‌ای خون دارد. این ویتامین در برگ‌های سبز، مثل سبزیجات و سبزی‌ها، یافت می‌شود. ویتامین K1 با تنظیم ترشح پروتئین‌های لخته‌ای خون، به حفظ سلامت عروق خونی و کاهش خطر لخته‌های خونی کمک می‌کند. این ویتامین اهمیت زیادی در پشتیبانی از فعالیت سلامت استخوان ها نیز دارد. به منظور حفظ سلامت عمومی، از منابع غذایی حاوی ویتامین K1 بهره ببرید.
شناسه کالا در انبار: 79083-00-4

ویتامین K1 یکی از انواع ویتامین K است که نقش مهمی در برخی از عملکردهای حیاتی برای سلامت بدن دارد. این ویتامین به عنوان یک جزء اساسی از سیستم لخته‌ای خون شناخته می‌شود و در برگ‌های سبز گیاهان یافت می‌شود.

ویتامین K1 عمدتاً در فرآیند لخته‌ای خون نقش دارد. این فرآیند به حفظ سلامت عروق خونی کمک کرده و از تشکیل لخته‌های خونی غیرضروری جلوگیری می‌نماید. با تنظیم ترشح پروتئین‌های لخته‌ای خون، ویتامین K1 به حفظ تعادل مناسب در سیستم لخته‌ای بدن کمک می‌کند.

علاوه بر این، ویتامین K1 اهمیت زیادی در سلامت استخوان‌ها دارد. این ویتامین نقشی در مفاصل بر عهده دارد و به محافظت از سلامت استخوان‌ها و پیشگیری از مشکلات مرتبط با استخوان‌ها، مانند کاهش چگالی استخوان، کمک می‌نماید.

منابع غنی از ویتامین K1 شامل سبزیجات مثل اسفناج، کلم، و گیاهان سبز دیگر هستند. برای حفظ سلامت عمومی، تناول مواد غذایی حاوی ویتامین K1 به عنوان یک قسمت مهم از رژیم غذایی خود توصیه می‌شود.