لوتئین

لوتئین یک نوع پیگمنت کاروتنوئید است که در میانهٔ عدسی چشم یافت می‌شود و به عنوان یکی از انواع ویتامین A محسوب می‌شود. این ترکیب معمولاً در میوه‌ها و سبزیجات به رنگ زرد و نارنجی یافت می‌شود و خواص آنتی‌اکسیدانی دارد. لوتئین به عنوان یک ماده مفید برای حفظ سلامت چشمها و پیشگیری از برخی بیماری‌های چشمی مطرح است.
شناسه کالا در انبار: 127-40-2

لوتئین، یک پیگمنت طبیعی است که به عنوان یک کاروتنوئید معروف است و در طبیعت در برخی از میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شود. این ترکیب، که به ویژه در برگها و گل‌های گیاهان قرار دارد، به آنها رنگ زرد و نارنجی مشخص خود را می‌بخشد.

لوتئین به عنوان یک آنتی‌اکسیدان قدرتمند شناخته می‌شود، که می‌تواند از آسیب‌های ایجاد شده توسط رادیکال‌های آزاد در بدن محافظت کند.

یکی از جوانب مهم لوتئین، حضور آن در مرکز عدسی چشم است. این ویتامین A محلول در چربی، که از خانواده کاروتنوئیدها است، باعث حفظ سلامت چشم و جلوگیری از بعضی از مشکلات چشمی می‌شود. لوتئین به خصوص برای پیشگیری از مشکلات مربوط به پیری چشم و افزایش دید در شرایط نور کم مفید است.

به طور کلی، مصرف مواد غذایی حاوی لوتئین می‌تواند به بهبود و حفظ سلامت چشم‌ها کمک کند و در پیشگیری از برخی از بیماری‌های چشمی نقش داشته باشد. این ماده به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در مقابل عوامل آسیب‌زا و نقصانات چشمی در نظر گرفته می‌شود و به عنوان یکی از اجزای مهم تغذیه برای حفظ سلامت چشم‌ها مطرح است.