مواد جانبی دارویی

مشاهده به عنوانن جدول فهرست
مرتب سازی بر اساس
نمایش در هر صفحه

اتیل سلولز (grade N50, N20)

اتیل سلولز (به انگلیسی: Ethyl cellulose) با فرمول شیمیایی variable یک ترکیب شیمیایی است.
تماس برای قیمت

میو اینوزیتول

میواینوزیتول (به انگلیسی: Inositol) یک الکل قند با شناسه پاب‌کم ۸۹۲ و جرم مولی آن ۱۸۰٫۱۶ g/mol می‌باشد.
تماس برای قیمت

مانیتول

داروی‌ کمکی برای پیشگیری از بروز نکروز حادتوبولار یا درمان کم ادراری در نارسایی‌حاد کلیه، درمان ادم مغزی و افزایش فشار داخل جمجمه و فشار داخل چشم، تسریع دفع ادراری مواد سمی و جلوگیری‌از آسیب کلیوی ناشی از آنها (مانند سالیسیلات، باربیتورات و لیتیم ) و همچنین برای پیشگیری از نیاز به دیالیز به دنبال افزایش هموگلوبین آزاد خون در طی عمل جراحی برداشتن پروستات از راه پیشابراه مصرف می‌شود.
تماس برای قیمت

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) برای ملات، برای ساخت و ساز ملات، حلالیت هیدروکسی پروپیل متیل سلولز یک پروپیلن گلیکول اتر از متیل سلولز است، هیدروکسی پروپیل و متیل را با حلقه غلیظ گلوکز توسط باند اتر ترکیب می شود. هیدروکسی پروپیل متیل سلولز پودر یا ذرات سلولز سفید یا سفید کمرنگ می باشد. ویژگی های انحلال آب سرد و نامحلول در آب گرم شبیه متیل سلولز است. حلالیت آن در حلال های آلی بیشتر از محلول در آب است، می تواند در محلول متانول آبی و محلول اتانول حل شود، همچنین در حلال های آلی محلول در هیدروکربن های کلر و کتون ها حل می شود. محلول آب آن فعالیت سطحی شکل گیری فیلم پس از خشک شدن، گرم شدن و سرد شدن است که به نوبه خود، از واکنش برگشت پذیر به سلول ژل تبدیل می شود. می تواند به تنهایی در نوشیدنی سرد استفاده شود، همچنین می تواند با سایر امولسیفایر، استابیلیزر استفاده شود. برای نوشیدنی سرد، حداکثر مقدار ۱٪ است. هیدروکسی پروپیل متیل سلولز و سایر ترکیبات با وزن زیاد محلول در آب از مخلوط استفاده می کنند،برای شفاف شدن ویسکوزیته بالاتری می خواهد. دمای ژله ای محصولات ویسکوزیته کم از محصولات ویسکوزیته بالا بیشتر است. محلول آن در دمای اتاق پایدار است. در سال های اخیر، به طور گسترده ای در صنایع شیمیایی نفت، کاغذ سازی، چرم، چاپ پارچه و رنگرزی، صنایع داروسازی، صنایع غذایی، صنایع آرایشی بهداشتی، صنایع شوینده و دیگر صنایع استفاده می شود و به عنوان عامل پرکننده، عامل ضخیم کننده، چسب، افزودنی، کپسول، پوشش مقاوم در برابر روغن و بسته بندی و غیره
تماس برای قیمت

کربوکسی متیل سلولز

کربوکسی‌متیل سلولز (Carboxymethyl cellulose) یا سلولوز گام یا به اختصار CMC، از مشتقات سلولز است که از استخلاف شدن گروه‌های کربوکسی‌متیل (-CH2-COOH) به‌جای برخی از گروه‌های هیدروکسیل (-OH) بدست می‌آید. این ماده به عنوان غلیظ‌کننده چسب، پایدارکننده، امولسیون‌کننده، کنترل‌کننده میزان گرانروی و همچنین کنترل‌کننده جریان یافتگی محلول‌های شیمیایی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تماس برای قیمت

هیدروکسی پروپیل سلولز

هیدروکسی‌پروپیل سلولز (به انگلیسی: Hydroxypropyl cellulose) با فرمول شیمیایی variable یک ترکیب شیمیایی است. که جرم مولی آن متغیر می‌باشد.
تماس برای قیمت