میو اینوزیتول

میواینوزیتول (به انگلیسی: Inositol) یک الکل قند با شناسه پاب‌کم ۸۹۲ و جرم مولی آن ۱۸۰٫۱۶ g/mol می‌باشد.
شناسه کالا در انبار: 87-89-8
تماس برای قیمت

میواینوزیتول (به انگلیسی: Inositol) یک الکل قند با شناسه پاب‌کم ۸۹۲ و جرم مولی آن ۱۸۰٫۱۶ g/mol می‌باشد.

اینوزیتول، نیز و در داخل بدن ساخته می‌گردد. اینوزیتول با کولین به متابولیسم چربی‌ها کمک می‌کنند. منابع آن عبارتند از: دل و جگر گاو، گندم، سویا، تخم مرغ، آجیل و مرکبات.

معرفی مکمل اینوزیتول و کولین و بررسی تاثیرات آن بر بدن

اینوزیتول مانند کولین یک نوع الکل قند است که در بدن ساخته می شود.در گذشته اینوزیتول را در واقع زیرگروهی از خانواده ویتامین های گروه B می نامیدند که نام ویتامین B8 را بر روی آن گذارده بودند اما با انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه محققان به این نتیجه رسیدند که این ماده را از زیر گروه ویتامین B خارج کنند و به طور کامل خواص شبه ویتامین آن انکار شد و به صورت مستقل  یک نوع قند موجود در بدن معرفی شد .این ماده در خوراکی هایی مانند: دل و جگر گاو، گندم، سویا، تخم مرغ، آجیل و مرکبات موجود می باشد اما به میزان کم. البته در برخی از منابع دیگر اینوزیتول با نام ویتامین I نیز نام برده می شود.

به طور کلی گلوکز که همان قند می باشد در فعالیت های مغزی تاثیرگذار است و مغز برای ادامه حیات و انجام فعالیت های خود نیازمند قند می باشد و از انجا  که اینوزیتول نیز به عنوان یک الکل قند شناخته شده است و به خاطر دارا بودن قند در مغز انسان مورد استفاده قرار می گیرد. شکل اینوزیتول در مغز تغییر پیدا می کند و به میو اینوزیتول تبدیل شود

 

فواید اینوزیتول

این ماده برای مغز می تواند بسیار مفید باشد که از جمله فواید آن می توان به افزایش تمرکز و درمان مشکلات استرسی و اضطرابی اشاره نمود. استرس و اضراب و حملات عصبی مشکل بسیاری از افراد در حال حاضر می باشد که با تاثیر مثبت اینوزیتول بر روی درمان اختلالات اضطراب، بسیاری از بیماری روان و همچنین پرخاشگری ها درمان می شوند و همچنین از بروز آنان در فاز حاد پیشگری می شود. خصوصا برای افرادی که دچار افسردگی های بسیار شدید هستند می تواند مناسب باشد به دلیل همان تاثیر گذاری بر روی خلق و خوی فرد.از سوی دیگر به دلیل افزایش تمرکز و بهبود حافظه می تواند از بیماری آلزایمر جلوگیری نماید.

یکی دیگر از فواید اینوزیتول این  است که باعث افزایش گردش خون می شود واین موضع برای افرادی که خصوصا دچار کم خونی هستند و به همین دلیل اکسیژن کافی در بدن آنان گردش ندارد می تواند مفید باشد، زیرا هر چه گردش خون افرایش یابد میزان اکسیژن بیشتری به اندام می رسد و کارکرد آنان بهتر می شود و همچنین فرد دیگر دچار احساس بی حالی و خواب آلودگی نخواهد شد.یکی دیگر از مزایای افزایش گردش خون این است که باعث سلامت قلب و عروق می شود و از انسداد عروق فرد پیشگری می نماید.زیرا وجود کولین نیز به همراه آن مانع از تجمع و انباشت چربی می شود و همچنین چربی های گذشته را نیز وارد چرخه متابولیسم سریع و سوزانده شدن می نماید.

ماده ای که بر روی مغز تاثیر می گذارد، می تواند شامل کارکرد تمام بدن شما شود و بر روی هورمون ها به دلیل  ساخت و ترشح  هورمون ها در مغز تاثیر بگذارد و سطوح آن را در حد نرمال نگه دارد و باعث بهبود کارکرد تمامی غدد بدن باشد .سطوح هومون جنسی در خانم را تنظیم کرده باعث افزایش قدرت باروری می شود .این موضوع برای افرادی که دچار مشکلات باروری هستند می تواند عالی باشد زیرا تاثیری مثبت بر روی این موضوع دارد و برای ایجاد و تشکیل جنین بهترین گزینه محسوب می شود.شایان ذکر است که بر روی هورمونهای جنسی خانم ها و قدرت باروری آنان بیشترین تاثیر را دارا می باشد و برای آقایان این ماده چندان مناسب نیست.

انسولین که یکی دیگر از هورمون ها می باشد و برای کنترل میزان قند در بدن است نیز می تواند تحت تاثیر اینوزیتول قرار گیرد و میزان آن تنظیم شود که بدون شک این موضوع برای بیمارران دیابتی یک راه حال عالی ست و باعث کنترل میزان قند و بیماری دیابت می شود.یکی دیگر از مزایای تنظیم میزان قند در بدن این است که دیگر قند اضافه در بدن تجمع پیدا نمی کند تا تبدیل به چربی شود و باعث افزایش سطوح چربی و کلسترول خون در افراد شود و کولین موجود در این مکمل می تواند بر روی سطوح کلسترول تاثیر گذار باشد.

از دیگر جوانب درمان کننده اینوزیتول برای درمان اوتیسم می باشد. اوتیسم یک نوع اختلال رشدی می باشد که در کودکان در سنین پایین رخ می دهد در واقع مشکل از آنجایی نشات می گیرد که مغز در قسمت روابط و زندگی اجتماعی رشد چندانی ندارد و کودک به نوعی در خود ماندگی دچار می شود و علاقه ای برای قرار گیری و صحبت کردن با دیگران و مورد توجه قرار گرفتن در جمع ندارد.یکسری از کارهای تکراری را به صورت مداوم انجا می دهد.حال در اینجا اینوزیتول به عنوان یک مکمل می تواند بر روی روند درمان این بیماری بسیار تاثیر گذار باشد زیرا طبق پژوهش ها کمبود اینوزیتول است که باعث بروز چنین مشکلی در کودکان می شود.

تاثیرات اینوزیتول و کولین بر روی لاغری و چربی سوزی

اینوزیتول می تواند متابولیسم و سوخت و ساز بدن را بالا می برد و با این کار باعث می شود چربی های بیشتری را در بدن بسوزاند و این موضوع در نهایت منجبر به لاغر شدن فرد خواهد شد.دلیل این افزایش متابولیسم تاثیرگذاری اینوزیتول بر روی کولین می باشد.کولین یک شبه ویتامین می باشد که می توان آن را در خانوده ویتامین B4 جای داد و همچنین به عنوان یک هورمون تاثیر گذار بر اشتها می باشد. اگر کولین در بدن  شما کم باشد سوخت و ساز آنه پایین می آید و متابولیسم چربی انجام نمی شود و در نهایت باعث چاقی و همچنین تجمع چربی در کبد می شود.حال اگر کولین در بدن شما به اندازه موجود باشد که در مواد غذایی مانند دل و جگر گاو، زرده تخم مرغ، گل کلم، خیار و بادام زمینی وجود دارد همراه با اینوزیتول می تواند ذخیره چربی بدن شما را کاهش دهد و چربی سوزی شما را در مقابل افزایش دهد که این موضوع می تواند برای سلامت کبد و همچنین قلب و عروق بسیارعالی و مفید باشد. افرادی که دارای میزان کلسترول بالا هستند این دارو می تواند به آنان کمک بسزایی نماید.همچنین کولین برای جنین و تشکیل نخاع و مغز آن بسیار مهم و اساسی باشد.

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
شماره محصول87-89-8
مترادفmyo-inositol, Inositol
فرمولC6H12O6
وزن مولکولی180.16 g/mol
برچسب های محصول