عصاره ماکا

ریشه گیاه ماکا یا جینسینگ پرویی در واقع متعلق به کشور پرو است. این گیاه، یک آداپتوژن می‌باشد، که سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی، چربی‌های خوب، استرول‌های گیاهی و آمینو اسیدهای مختلف است.مردم پرو، از ماکا به عنوان یک اَبَر غذا یاد می‌کنند و معتقدند که این گیاه، یک انرژی‌زای واقعی برای انسان و هدیه طبیعت به او است. گیاه ماکا در ارتفاعات بلند ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار متری کوه‌های آند می‌روید.نام علمی این گیاه Lepidium meyenii است و از نظر ساختار گیاه شناسی، در دسته کلم‌ها قرار دارد.
شناسه کالا در انبار: 519-02-8
تماس برای قیمت

ریشه گیاه ماکا یا جینسینگ پرویی در واقع متعلق به کشور پرو است. این گیاه، یک آداپتوژن می‌باشد، که سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی، چربی‌های خوب، استرول‌های گیاهی و آمینو اسیدهای مختلف است.مردم پرو، از ماکا به عنوان یک اَبَر غذا یاد می‌کنند و معتقدند که این گیاه، یک انرژی‌زای واقعی برای انسان و هدیه طبیعت به او است. گیاه ماکا در ارتفاعات بلند ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار متری کوه‌های آند می‌روید.نام علمی این گیاه Lepidium meyenii است و از نظر ساختار گیاه شناسی، در دسته کلم‌ها قرار دارد. مکمل ریشه گیاه ماکا خواص فراوانی برای سلامت انسان دارد و عمر زندگی جنسی مفید افراد را طولانی می‌کند. گیاه ماکا در سه رنگ زرد، قرمز و سیاه کشت می‌شود، اما نوع زرد رنگ آن معمولا فراوان‌تر است.بخش اصلی و خوراکی این گیاه، ریشه آن است. ریشه ماکا طعمی شبیه به خاک دارد. این گیاه برای تقویت سیستم عصبی بسیار مفید است و مکملی آرام‌بخش به حساب می‌آید.جینسینگ ماکا یک مکمل بی‌نظیر با خواص فراوان است، که تاثیر زیادی بر بهبود کیفیت زندگی جنسی افراد بالغ دارد.

فواید ریشه ماکا:

۱- تاثیر جینسینگ ماکا بر افزایش میل جنسی

یکی از شناخته شده‌ترین خواص و فواید ریشه ماکا، افزایش میزان میل جنسی در بزرگسالان است. مطالعات نشان داده است، مردانی که روزانه بین ۱/۵ تا ۳ گرم از پودر جینسینگ پرویی مصرف می‌کنند، میل جنسی بیشتری نسبت به سایر افراد دارند.

مطالعات دیگری که در سال ۲۰۱۵ بر روی زنان صورت گرفته است، نشان می‌دهد، مصرف ماکا توسط زنانی که در سال‌های شروع یائسگی هستند، باعث بهبود اختلالات مربوط به عملکرد جنسی در آن‌ها می‌شود.

۲- درمان اختلالات نعوظ در مردان با ریشه ماکا

 ریشه جینسینگ ماکا به بهبود شرایط مردانی که دچار اختلالات نعوظ هستند، کمک می‌کند. تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۹ نشان داد، که مصرف روزانه ۲/۴ گرم از این مکمل، به مدت ۱۲ هفته، باعث برطرف شدن اختلالات نعوظ و بهبود سلامت جنسی گروهی از مردان شده است.

۳- نقش مکمل‌های ماکا در افزایش انرژی و استقامت

 ورزشکاران و بدنسازان، می‌توانند از ریشه ماکا به عنوان یک مکمل انرژی‌زا استفاده کنند. این گیاه تاثیر زیادی بر بهبود عملکرد و افزایش انرژی ورزشکاران دارد.

مطالعاتی که در سال ۲۰۰۹ درباره تاثیرات جینسینگ ماکا بر ورزشکاران و افزایش انرژی آن‌ها صورت گرفت، نشان داد که مصرف عصاره ماکا در ۱۴ روز باعث بهبود عملکرد دوچرخه سواران مرد می‌شود. البته این تاثیر در مقابل سایر افرادی که از این مکمل مصرف نکرده بودند، چندان محسوس نبود. با وجود این، مصرف طولانی مدت آن، نتایج چشمگیرتری در افزایش انرژی افراد داشت.

۴- افزایش قدرت باروری با مصرف جینسینگ پرویی

از دیگر تاثیرات ریشه ماکا بر سلامت افراد، افزایش قدرت باروری است. این تاثیر در مردان بسیار چشمگیرتر است. بررسی‌های صورت گرفته در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که کیفیت اسپرم‌ها و قدرت باروری مردانی که از این مکمل استفاده می‌کنند، نسبت به سایر افراد بسیار بیشتر است. البته هنوز مطالعات بیشتر برای تکمیل اطلاعات در این زمینه ادامه دارد.

۵- تاثیر ماکا بر بهبود وضعیت روحی افراد

فلانوئیدها، معمولا باعث بهبود وضعیت خلق و خو در افراد می‌شوند و اضطراب‌های محیطی را کاهش می‌دهند. ریشه ماکا حاوی مقادیر فراوانی فلانوئید است، به همین دلیل به بهبود وضعیت روحی و اخلاقی افراد کمک می‌کند.

در سال ۲۰۱۵، مطالعه‌ای بر روی ۱۴ زن یائسه چینی که دچار احساس اضطراب و اختلال افسردگی بودند صورت گرفت. در این مطالعه زنانی که از ریشه ماکا استفاده می‌کردند، شاهد بهبود بیشتر علائم افسردگی در روان خود بودند.

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
شماره محصول519-02-8
مترادفLepidium meyenii Walp, Maca root powder, Maca root extract, extract of maca root
فرمولC15H24N2O
وزن مولکولی248.36
برچسب های محصول