امپراتورین

امپراتورین جدا شده از ریشه های است گلپر dahurica، که گزارش شده است اثر ضد تشنج و ضد سرطان است.
شناسه کالا در انبار: 482-44-0
تماس برای قیمت

امپراتورین جدا شده از ریشه های است   گلپر dahurica، که گزارش شده است اثر ضد تشنج و ضد سرطان است.

این ترکیب به عنوان یافت القاء آپوپتوز در لوسمی پرومیلوسیتیک انسان، سلول های HL-60. DNA آزمون قطعه قطعه شدن، ارزیابی مبتنی بر مورفولوژی و تجزیه و تحلیل جریان فلوسایتومتری نشان داد که امپراتورین در غلظت میکرومولار قادر به ماشه مرگ سلولی HL-60 سلول (هیون OCK و همکاران، امپراتورین، یک furanocoumarin از بود   dahurica گلپر   (Umbelliferae)، باعث سیتوکروم وابسته به ج آپوپتوز در لوسمی پرومیلوسیتیک بشر، HL-60 سلول؛ امپراتورین فعالیت های قوی از سلول HL-60 با استفاده از روش نیترو تترازولیوم آبی (NBT) را نشان داد.

heracleum persicum گیاهی معطر و دارویی است . میوه های این گیاه به عنوان داروی سنتی توسط مردم ایران استفاده می شود که خواصی همچون ضدنفخ، هضم کننده، مسکن و داروی گیاهی ضد صرع می باشد. با استفاده از عصاره هگزانی گرفته شده از میوه این گیاه که مور ارزیابی قرار گرفت تا ترکیبات اصلی بوسیله کروماتوگرافی لایه نازک مشخص شود. مطالعات مقدماتی فیتوشیمیایی نشان می دهد که کربوهیدرات، فلاونوئید، ترکیبات فنولی، ساپونین، چربی و روغن های ثابت وجود دارند. ترکیبات اصلی در روغن اسانسی شامل هگزیل بوتیرات و هگزیل استات بوده است. ترکیبات بدست آمده از عصاره هگزانی شامل xanthotoxcin, phellopterin, imperatorin, bergapten بوده است.

  مزایای پودر امپراتورین
Imperatorin یک فوروکومرین و یک فیتوشیمیایی است که از اورنیا lobata L. (Malvaceae)، Angelica archangelica، Angelica dahurica، Glehnia littoralis، Saposhnikovia divaricata، Cnidium monnieri، Incarvillea younghusbandii و Zanthoxylum americanum جدا شده است. این از آمونیاک، یک مشتق شده کومارین، بیوسنتز شده است.

Imperatorin furocoumarin موجود در میوه های مرکبات است که در تحقیقات HIV-1 مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعات نشان می دهد که عامل رونویسی Sp1 در عملکرد مهار کننده امپراتورین  ضروری است. این مطالعات همچنین نشان می دهد که امپراتورین  سرکوب تلقیح HIV-1 در لنفوسیت های T اولیه و سلول های سلولی را تبدیل می کند. علاوه بر این پیشنهاد شده است که اثرات مهار کننده ایمپراتین بر روی HIV-1 در سطح رونویسی می تواند به طور موثر در سلول های HeLa مورد بررسی قرار گیرد. امپراتورین  همچنین می تواند آپوپتوز را در لوکمی پرومیلوسیتیک انسانی، HL-60 از طریق مسیر سیتوکروم c / caspase-9 ایجاد کند.

پودر امپراتورین عصاره ریشه، پودر ایزومرپرارین می باشد.

امپراتورین فوروکومارین و فیتوشیمیایی است که از اورنیا لوباتا (Malvaceae)،  جدا شده است و یک مشتق شده کومارین، بیوسنتز شده است.

کاربرد امپراتورین

 

1. برای درمان سرماخوردگی به علت پاتوژن های باد سرد به عنوان سردرد، بینی و غیره ظاهر می شود.

2. سردرد و درد دندان را درمان کنید.

3. این می تواند عفونت های مختلف را درمان کند. این می تواند برای درمان مبتلا به ماستیت حاد و انواع زخم ها و تورم استفاده شود.

4. برای بیماران مبتلا به لوکوره شفاف و نازک به علت رطوبت سرد مفید است.

5. برای درمان بیماری معده استفاده می شود.

 

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
شماره محصول482-44-0
مترادف8-Isopentenyloxypsoralene, 9-(3-Methylbut-2-enyloxy)-7H-furo[3,2-g]chromen-7-one, 9-[(3-Methyl-2-buten-1-yl)oxy]-7h-furo[3,2-g][1]benzopyran-7-one, Ammidin, Marmelide, Marmelosin, NSC 402949
فرمولC16H14O4
وزن مولکولی270.28 g/mol
برچسب های محصول