هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) برای ملات، برای ساخت و ساز ملات، حلالیت هیدروکسی پروپیل متیل سلولز یک پروپیلن گلیکول اتر از متیل سلولز است، هیدروکسی پروپیل و متیل را با حلقه غلیظ گلوکز توسط باند اتر ترکیب می شود. هیدروکسی پروپیل متیل سلولز پودر یا ذرات سلولز سفید یا سفید کمرنگ می باشد. ویژگی های انحلال آب سرد و نامحلول در آب گرم شبیه متیل سلولز است. حلالیت آن در حلال های آلی بیشتر از محلول در آب است، می تواند در محلول متانول آبی و محلول اتانول حل شود، همچنین در حلال های آلی محلول در هیدروکربن های کلر و کتون ها حل می شود. محلول آب آن فعالیت سطحی شکل گیری فیلم پس از خشک شدن، گرم شدن و سرد شدن است که به نوبه خود، از واکنش برگشت پذیر به سلول ژل تبدیل می شود. می تواند به تنهایی در نوشیدنی سرد استفاده شود، همچنین می تواند با سایر امولسیفایر، استابیلیزر استفاده شود. برای نوشیدنی سرد، حداکثر مقدار ۱٪ است. هیدروکسی پروپیل متیل سلولز و سایر ترکیبات با وزن زیاد محلول در آب از مخلوط استفاده می کنند،برای شفاف شدن ویسکوزیته بالاتری می خواهد. دمای ژله ای محصولات ویسکوزیته کم از محصولات ویسکوزیته بالا بیشتر است. محلول آن در دمای اتاق پایدار است. در سال های اخیر، به طور گسترده ای در صنایع شیمیایی نفت، کاغذ سازی، چرم، چاپ پارچه و رنگرزی، صنایع داروسازی، صنایع غذایی، صنایع آرایشی بهداشتی، صنایع شوینده و دیگر صنایع استفاده می شود و به عنوان عامل پرکننده، عامل ضخیم کننده، چسب، افزودنی، کپسول، پوشش مقاوم در برابر روغن و بسته بندی و غیره
شناسه کالا در انبار: 9004-65-3
تماس برای قیمت

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC) برای ملات، برای ساخت و ساز ملات، حلالیت

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز یک پروپیلن گلیکول اتر از متیل سلولز است، هیدروکسی پروپیل و متیل را با حلقه غلیظ گلوکز توسط باند اتر ترکیب می شود. هیدروکسی پروپیل متیل سلولز پودر یا ذرات سلولز سفید یا سفید کمرنگ می باشد. ویژگی های انحلال آب سرد و نامحلول در آب گرم شبیه متیل سلولز است. حلالیت آن در حلال های آلی بیشتر از محلول در آب است، می تواند در محلول متانول آبی و محلول اتانول حل شود، همچنین در حلال های آلی محلول در هیدروکربن های کلر و کتون ها حل می شود. محلول آب آن فعالیت سطحی شکل گیری فیلم پس از خشک شدن، گرم شدن و سرد شدن است که به نوبه خود، از واکنش برگشت پذیر به سلول ژل تبدیل می شود. می تواند به تنهایی در نوشیدنی سرد استفاده شود، همچنین می تواند با سایر امولسیفایر، استابیلیزر استفاده شود. برای نوشیدنی سرد، حداکثر مقدار ۱٪ است. هیدروکسی پروپیل متیل سلولز و سایر ترکیبات با وزن زیاد محلول در آب از مخلوط استفاده می کنند،برای شفاف شدن ویسکوزیته بالاتری می خواهد. دمای ژله ای محصولات ویسکوزیته کم از  محصولات ویسکوزیته بالا بیشتر است. محلول آن در دمای اتاق پایدار است. در سال های اخیر، به طور گسترده ای در صنایع شیمیایی نفت، کاغذ سازی، چرم، چاپ پارچه و رنگرزی، صنایع داروسازی، صنایع غذایی، صنایع آرایشی بهداشتی، صنایع شوینده و دیگر صنایع استفاده می شود و به عنوان عامل پرکننده، عامل ضخیم کننده، چسب، افزودنی، کپسول، پوشش مقاوم در برابر روغن و بسته بندی و غیره

استفاده هیدروکسی پروپیل متیل سلولز
هدف: غلظت دهنده، ضخیم کننده، امولسیفایر، تثبیت کننده.
توجه داشته باشید: هیدروکسی پروپیل متیل سلولز بسیار خواص عالی دارد. می توان برای پخت غذا، مواد غذایی گوشتی، مواد غذایی غنی شده، نوشابه های مخلوط شیر، پیت پر، توپینگ، سالاد و فست فود استفاده کرد. استفاده از خواص حرارتی می تواند مواد غذایی سرخ شده عمیق را ایجاد کند، نه تنها می تواند مقدار زیادی روغن را ذخیره کند، بلکه محصول دارای طعم منحصر به فرد و نرم است. استفاده از اسیدیته، پایداری قلیایی، ضد آنزیم، در متابولیسم شرکت نمی کند، ویژگی های حرکتی دستگاه گوارش را افزایش می دهد، اما همچنین برای تولید انواع غذاهای سالم استفاده می شود.
محدوده استفاده هیدروکسی پروپیل متیل سلولز:
(۱) مفاد در مورد استفاده از استانداردهای بهداشتی برای مواد افزودنی مواد غذایی (GB 2760-1996) باید به طور مناسب در همه نوع مواد غذایی استفاده شود.
(۲) استفاده واقعی از مرجع: استفاده از فیلم شفاف بالا و فیلم از این محصول را می توان در ساخت ظروف استفاده می شود، دوز ۵٪ است. این ماده به عنوان سس مایونز ضخیم (HPMC-60RT400)، دوز ۰٫۵٪ ~ ۲٪ استفاده می شود.
این محلول در آب متورم است، تشکیل یک محلول ژل چسبنده شفاف شیری سفید و غیر قابل حل در اتانول می دهد.
سمی بودن
ADI مقررات خاصی را تصویب نمی کند (FAO / WHO، ۲۰۰۱). می تواند برای ایمنی مواد غذایی استفاده شود (FDA، §۱۷۷٫۸۷، ۲۰۰۰). LD505200mg / kg .
استفاده محدود
FAO / WHO (1984): نوشیدنی سرد، ۱۰ گرم در کیلوگرم (در پایان طراحی محصول، استفاده مجدد و یا با امولسیفایر، تثبیتکننده و ضخیم کننده دیگر).
GB 2760-96: انواع غذا، به GMP محدود است.

کاربرد هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

-تثبیت کننده، امولسیفایر، عامل تعلیق.

- از آن به عنوان یک ماده پراکنده کننده رزین مصنوعی استفاده می شود و عامل پوشش نیز به عنوان یک ضخیم کننده استفاده می شود.

- این محصول به عنوان یک ضخیم کننده، اسپری کننده، باندینگ، امولسیفایر و تثبیت کننده در صنایع نساجی استفاده می شود. همچنین به طور گسترده ای در رزین های مصنوعی، پتروشیمی، سرامیک، کاغذ، چرم، دارو، غذا، لوازم آرایشی و دیگر صنایع استفاده می شود.

-استفاده در رزین های مصنوعی، صنایع نفت، سرامیک، کاغذ، چرم، نساجی، دارو، مواد غذایی، لوازم آرایشی و دیگر مواد شیمیایی روزانه و به عنوان عامل پراکنده، عامل ضخیم کننده، گیرنده، امولسیون، کپسول، پوشش مقاوم و مقاوم در برابر روغن و غیره استفاده می شود.

 HPMC پودر سفید یا گرانول ساخته شده از پنبه بسیار خالص - سلولز با واکنش اتریت شدن است. HPMC با حلالیت آب، احتباس آب، غیر یونیک، پایداری مقدار PH، فعالیت سطح، درجه حرارت قابل برگشت جوش، ویژگی ضخیم شدن، قابلیت پذیری فیلم، خواص روانکاری، و غیره، بدون ارگان های حیوانات، چربی و سایر اجزای فعال زیست شناختی مشخص می شود.

خواص شیمیایی هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

پودر سفید یا کمی بژ یا محلول چسبناک

ضخیم کننده برای سیستم های آبی و غیر آبی، فیلم های روشن با مقاومت در برابر چربی، گیرنده ها، روان کننده ها، تثبیت کننده های استریک و کمک کننده به احتباس آب.

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
شماره محصول9004-65-3
مترادف(Hydroxypropyl)methyl cellulose, Hydroxypropylmethylcellulose 2910, Hypromellose
فرمولC56H108O30
وزن مولکولی1261.45 g/mol
برچسب های محصول