اچ پی ام سی فتالات

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC)
شناسه کالا در انبار: 9050-31-1
تماس برای قیمت

ین ترکیب به گروه اترهای سلولزی تعلق دارد که در آنها گروه های هیدروکسیل با یک یا چند گروه از سه گروه هیدروکسیل موجود در حلقه سلولز جایگزین شده اند. HPMC یک پلیمر آب دوست (محلول در آب) ، زیست تخریب پذیر و زیست سازگار است که طیف گسترده ای از کاربردها مانند تحویل دارو ، رنگ سازی ، تولید مواد آرایشی ، چسب ، پوشش ، کشاورزی و منسوجات دارد.

اچ پی ام سی همچنین در حلالهای آلی قطبی محلول است و استفاده از حلال های آبی و غیر آبی را امکان پذیر می سازد. این ترکیب حلالیت منحصر به فردی در حلالهای آلی گرم و سرد دارد و در مقایسه با سایر همتایان متیل سلولز دارای حلالیت آلی و انعطاف پذیری حرارتی است و با گرم شدن تا دمای ژلاسیون ۷۵-۹۰ سانتی گراد ژل ایجاد می کند.

اچ پی ام سی یک ماده جامد است و از نظر ظاهری پودری سفید و بژ است و ممکن است به صورت گرانول باشد. این ترکیب هنگامی که در آب حل شود ، کلوئید تشکیل می دهد. این ماده غیر سمی و قابل احتراق است و می تواند با عوامل اکسید کننده واکنش شدیدی نشان دهد.

هیپروملوز در یک محلول آبی ، مانند متیل سلولز ، خاصیت ژل شدن گرمایی از خود نشان می دهد. یعنی وقتی محلول تا دمای بحرانی گرم می شود  محلول به صورت یک توده غیر قابل جریان اما نیمه انعطاف پذیر تجمع می یابد.

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
شماره محصول9050-31-1
مترادفHypromellose phthalate, HP55, HPMCP
فرمولC8H6O4.xC3H8O2.xCH4O.xUnspecified
وزن مولکولی240.30400
برچسب های محصول